Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
TAEKWON-DO
AKADEMIN

STL 1 i Partille
2019-02-26 16:45
Den 2 mars avgörs Svenska Taekwon-Do Ligan 1 i partille. Från Taekwon-Do Akademin åker ett stort gäng och tävlar.

Södermalm
Arne Kästel, mönster 3-6 dan, kross och kamp -78kg (elit)
Isabelle Schander, mönster 2 dan, specialtekniker och kamp +68kg (elit)
Sofia Gustavsson, kross och kamp -62kg (elit)
Jonny Liljedal Vinblad, kamp +85kg (elit)
Antipas Tersenidis, kamp -78kg (elit)
Patrik Stockhaus, mönster 1 dan (elit)
Fredrika Holm, kamp -56kg (elit)
Imre Dora, mönster 6-3kup, kross och kamp -85kg (mellanavancerad)
Arto Alahäivälä, coach

Lidingö
Viktor Jönsson, mönster 6-3kup, specialteknik, kamp +68kg (mellanavancerad junior)
Mattias Anderberg, specialteknik, kamp +68kg (mellanavancerad junior)
Jakob Olsson, mönster 8-7kup, kamp -68kg/+68kg (mellanavancerad junior)
Jonny Liljedal, coach

Järna/Hölö
Andreas Edqvist, kamp +85kg (elit)
Josef Clausen, kamp -85kg (elit)
Alvin Clausen, mönster 6-3kup, specialteknik, kamp -68kg (mellanavancerad junior)
Inka Davila, mönster 6-3kup, specialteknik (mellanavancerad junior)
Indra Davila, mönste 6-3kup, specialteknik (mellanavancerad yngre junior)
Kristian Nisula, coach

Domare
Håkan Magnusson Lang, 6 dan
Thomas Karlsson, 4 dan
Michelle Nyström, 2 dan
Lora Timany, 2 dan



STORT LYCKA TILL!


Nyhetsarkiv
Promo video2019-06-29 22:07
Gradering på Lidingö2019-06-01 10:52
Resultat STL 3 och SM2019-05-15 14:55
Graderingar VT 20192019-05-04 22:05
Dags för STL 22019-03-11 23:07
Framgångar på STL 12019-03-04 10:01
STL 1 i Partille2019-02-26 16:45
Börja träna Taekwon-Do2019-01-04 08:13
2018-12-21 23:16
LIDINGÖ graderingsinfo2018-12-03 21:25
Sommaruppehåll2018-06-02 09:38
Graderingsschema VT 20172018-04-28 21:41
Graderingsläger2018-04-28 21:19
Förbundets årsmöte2018-04-24 12:09
Dags för SM och STL 32018-04-19 16:21
Dags för SM och STL 32018-03-20 22:16
Framgångar på STL 22018-03-06 11:34
SM och Grand Prix2017-11-20 15:03
 
Våra sociala medier
Partners
Länkar